Soon in English
Võtke ühendust ja uurige lähemalt 5551 5008

Arhitekt Alver

Arhitekt Andres Alver on Hiiu Suurtüki 4 kortermaja ja Hiiu Lõvi Pargi villade autorAndres Alver on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja arhitektuuribüroo Alver Arhitektid juht. Ta on loonud esindushooneid juba 1980-aastatest alates.

Tema tuntumad tööd on De La Gardie kaubamaja Viru tänaval 1999. aastal (kaasautor T. Trummal), City Plaza pilvelõhkuja Tallinna kesklinnas 2006. aastal (kaasautor T. Trummal), Vabaduse väljak uus lahendus 2009. aastal (kaasautorid T. Trummal, Veljo Kaasik). Oma teenete eest linnaruumi kujundamisel on arhitekt Alver valitud Tallinna aukodanikuks.

Hiiu Lõvi pargi kortermajade kavandamisel osalesid Alveri juhtimisel meeskonnas ka arhitektid Indrek Rünkla ja Tarmo Laht. Nimetatud korterelamud pälvisid tähelepanu Euroopa arhitektuuri ajakirjas A10, kus toodi esile kogu projekti terviklikust. Andres Alveri mõtetest Hiiu Lõvi pargi projekteerimisel ning kortermajadest valminud fotoseeriast, saab ülevaate meie kodulehe uudiste küljelt http://hiiu.ee/andres-alver-arhitektuur-hiiu-lovi-park/