Soon in English
Võtke ühendust ja uurige lähemalt 5551 5008

Uudised

Andres Alveri Hiiu Lõvi pargi vasest korterelamud ajakirjas A10

Hiiu Lõvi pargi korterelamu

Euroopa arhitektuuri ajakirja A10 uudiste lehel pälvisid tähelepanu arhitekt Andres Alveri kavandatud Hiiu Lõvi pargi kortermajad.

Andres Alver kirjeldab ajakirjale A10 antud usutluses, kuidas ta püüdis jagada pargiala erinevateks tsoonideks: paigutades lääne poole luksuslikud korterelamud, mis on juba valmis ning teisele poole pargi serva eksklusiivsed villad, millede ehitamist alustatakse järgmisel aastal ning on samuti Alver Arhitektide poolt projekteeritud. Hiiu Lõvi pargis olnud vana tamme allee andis selleks ideaalse kuvandi, mis koos pargi kesksel kohal asuva pronksist lõviskulptuuriga loob terviku ajaloost ja moodsast ehituskunstist.

Hiiu Lõvi pargi valminud korterelamuid katavad vasest plaadid, mis valguse käes pleekides muutuvad ajaga üha kaunimaks.  Eksterjööri kaunist materjali on püütud edasikanda ka siseruumidesse. Sisedisainerid Edina ja Martin Pärn on kasutanud sisekujunduses täistammest parketti, looduslikke värve ja kive. Terviklik lähenemine uuele elukeskkonnale, paistab välja ka majade vahelises ruumis, kus hoolikalt valitud pingid, lillekastid ning valgustid on aktsendiks kogu tervikule. Vaatamata sellele, et majadel on avarad klaaspinnad, on hooned ökonoomselt planeeritud, saavutades korterelamute energiaklassiks B. Kõik see on sündinud tänu suurepärasele koostööle arhitektide, sisedisainerite, ehitajate ning arendaja vahel.

Vaata lähemalt ajakirja New European Architecture A10 veebilehelt http://www.a10.eu/news/headlines/residences_tallinn.html